חקירות פרטיות, האם זה בכלל מה שאני צריך? 

רבים מאיתנו חוו בחייהם תקופות של חוסר וודאות ותחושה שמשהו מוזר ומסתורי מתרחש מאחורי הגב, משהו שנוגד את האינטרסים שלנו ועלול לפגוע בנו אישית או עיסקית. בין אם יסתבר כי מדובר בעובד שמועל בכספי החברה, מעשה ניאוף של בן/ת זוג, או חוב כספי שנעלם, בדיוק במצבים כאלה נכנס לתמונה חוקר פרטי, שיעניק לכם תשובות, תובנות ופתרון בעיות סבוכות באופן יעיל, מהיר ודיסקרטי.

מים רבים זרמו בירדן מאז הימים בהם חוקר פרטי ישב על ספסל עם עיתון, דרכו הוא מציץ על מושא החקירה, כמו בכל סרט הוליודי. מאז ועד היום, דרכי עבודתו של החוקר הפרטי השתפרו והשתכללו וכך גם הכלים הטכנולוגיים העומדים לרשותו.

המונח "חקירות פרטיות" שגור בפינו, אולם כמה מאיתנו יודעים באמת מה משמעות המונח, או מיהו ומהו אופי מקצועו של החוקר הפרטי?

חוקר פרטי – דרישות סף בהיבטי גיל ותפקיד

לפני הכל, חשוב לדעת כי על פי החוק בישראל, חוקר פרטי יכול להיות כל אדם שגילו מעל 23 שנה, אשר התמחה למשך 3 שנים לפחות בעבודה במשרד חקירות מורשה וקיבל רישיון חוקר פרטי מטעם מדינת ישראל.

חוקר פרטי מתחיל בעל רישיון ,יכול לעבוד אך ורק במסגרת משרד חקירות פרטיות, ורק לאחר שיצבור ותק נדרש (בדרך כלל 5 שנות ניסיון), יוכל לקבל רישיון לפתיחת משרד חקירות משל עצמו.

משרד חקירות פרטיות מורשה הוא כזה אשר זכה להכרה ורישיון מטעם משרד המשפטים הישראלי, ומעסיק תחתיו חוקרים פרטיים, מתאמנים או מורשים, לצורך ביצוע מגוון סוגים של חקירות פרטיות, ועומד בכללי האתיקה החמורים הנהוגים בתחום זה.

מהי חקירה פרטית?

חקירה פרטית מהווה כלי יעיל ומקצועי לאיסוף והשגת מידע במגוון תחומים, במישור העסקי והפרטי, ומעניקה ללקוח המודאג מענה מהיר למצבי חוסר בטחון ואי וודאות.

שירות חקירות פרטיות איכותי מתבצע באופן דיסקרטי על ידי חוקרים מורשים, מומחים בתחומם ומבטיח ללקוח קבלת גישה לפרטים חבויים ומידע חשאי, אותם הוא הוא ביקש לחשוף.

הממצאים שיתקבלו לאחר חקירה פרטית איכותית, מקיפה ויסודית, יסייעו כמעט תמיד לשפוך אור על המציאות, להגיע למסקנות הנכונות ולגבש החלטות אסטרטגיות קריטיות לעתיד.

חוקר פרטי עם מצלמה, מעקב, חקירה, חקירות פרטיות

חקירות פרטיות – איסוף מידע וראיות בתחומים מגוונים

משרדי החקירות המובילים בארץ, דוגמאת רוני סודאי מעגלי אבטחה ומספר חברות דומות הפועלות באותו היקף, עוסקות במגוון רחב של תחומי חקירות:

תיקי אישות: גירושין, בגידות ואיסוף ראיות. מטרת החקירה בתיקי אישות היא לעקוב אחר בן זוג שנחשד בבגידה, להגיע אל האמת ולספק ראיות מצולמות לבן הזוג הנבגד. במקרים בהן במסגרת הסכם גירושין נתקלים במחלוקות בנוגע לגובה תשלום המזונות, ניתן לבצע מעקב בנוגע לעיסוקו או מקום עבודתו של אדם ויכולתו הכלכלית, בכדי למנוע מצב של תשלום נמוך בכוונת תחילה.

חובות כספיים: רוב בעלי החוב מצהירים כי אין ביכולתם לשלם את החוב, אך במקרים רבים מדובר בבעלי יכולת הרושמים רכוש כמו בתים, כלי רכב, חשבונות בנק ועסקים על שמם של בני משפחה. מטרת החקירה במקרי חובות כלכליים היא להוכיח ולחשוף שההיפך הוא הנכון, בכדי להביא למצב בו ישולם החוב במלואו.

איתור כתובות ומסירות: ענף חקירות פרטיות נרחב, הפועל בדומה למודל האמריקאי ומתמקד במציאת אנשים, איתור נעדרים ובעלי חוב. למרות שאנו חיים בעידן מודרני ומרושת באמצעי מעקב אלקטרוניים, בעלי חוב רבים מצליחים להיעלם, על ידי מעבר דירה, שינוי מקום עבודה ומחיקת רישומי רכוש. איתורם של אנשים אלו דורש השקעת מאמצים רבים, איסוף עובדות וכן עיבוד נתונים חיים בהיקף נרחב.

קניין רוחני: חקירות פרטיות בנושא קניין רוחני מתרחשות במקרים של הפרת זכויות יוצרים, כאשר לתוך תחום זה נכנס גם נושא ההעתקות והזיופים – החל מלוגו של חברה, דרך חיקוי מוצרים ועד להעתקת שיטת עבודה ייחודית. ניתן לבצע חקירה פרטית גם בתחומי זכויות יוצרים על אומנות כמו העתקת מוזיקה, מחזות, ציורים ואף גניבת פטנטים או רעיונות רשומים אחרים.

חברות ביטוח: חקירות פרטיות בתחום הביטוח עוסקות בדרך כלל בקביעת גובה הנזק ומהותו בתביעות נזיקין. חברות הביטוח אינן מכירות באופן אוטומטי בחובותיהן למבוטחים, וכאשר מוגשת אליהן תביעה הן מעבירות, בדרך כלל, את בחינת האירוע לידי משרד חקירות פרטיות שנדרש לעמוד על נסיבות האירוע, ולקבוע לבסוף את גובה הכיסוי הביטוחי הניתן למבוטח.

מידע עיסקי: חקירות פרטיות בתחום איסוף המידע נוגעות בדרך כלל לחברות ופחות ללקוחות פרטיים. בשוק העסקי, איסוף אמין וחוקי של מודיעין ומידע קריטי אודות המתחרים יכול להשפיע באופן משמעותי על יכולתה העסקית של חברה, ולהגדיל את הצלחתה הכלכלית ואת נפח השוק שלה.

מעקבים: אחד התחומים הקלאסיים בעולם החקירות הפרטיות הוא ענף המעקבים. תיעוד מצולם, בוידאו ובסטילס, של מושא המעקב, והתחקות אחר מעשיו וסדר יומו בתקופה מסוימת. קיימים מעקבים מסוגים שונים המתבצעים בדרכים שונות, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים רבים ומגוונים. בכלל המקרים, חשוב שמעקב צמוד יתבצע אך ורק על ידי חוקר מקצועי בעל ניסיון רב בהסוואה עצמית, בכדי לשמור על דיסקרטיות ואפקטיביות.

פלילים: חקירות פרטיות בתחום הפלילים עוסקות באיסוף מידע אודות נאשם או כל אדם המעורב באירוע פלילי, באמצעות מעקב, התחזות ואיסוף ראיות.

כיום פועלים בישראל כ-1,500 חוקרים פרטיים מורשים, העובדים במשרד עצמאי או מועסקים על ידי אחד ממאות משרדי החקירות הפרטיות הקיימים בארץ. מרבית משרדי החקירות בארץ מציעים את כלל השירותים המצוינים למעלה, אך בעת הבחירה כדאי לעיתים לשקול משרד המתמחה בתחום מסוים אותו אתם מחפשים.

צריכים חוקר פרטי אבל מתלבטים? לא בטוחים שכדאי להכניס צד שלישי לתמונה, אבל מפחדים לטעות? אתם מוזמנים להתקשר אלינו וליהנות מייעוץ בחינם – רק בשביל השקט הנפשי שלכם.

ניתן ליצור קשר במספר 072-3954233, במייל או באמצעות טופס יצירת הקשר שלנו.

איך לבחור חוקר פרטי או משרד חקירות?

הבחירה מבין הגורמים הרבים המציעים שירותי חקירות הינה מורכבת, ויש לבצעה רק לאחר עריכת סקר שוק מקיף, בדיקת ההמלצות וחוות הדעת הנוגעות למשרדי החקירות השונים, בחינת שנות הוותק והנסיון של המשרד או החוקר המדובר, מידת בקיאותו בחוק ובפסיקה, וכן את מאגר לקוחותיו.

הדבר החשוב מכל שעליכם לוודא בעת הפנייה למשרד חקירות או חוקר פרטי, היא כי אותו אדם מחזיק ברשיון תקף לניהול משרד חקירות מטעם משרד המשפטים, אותו הוא מחויב להציג לכם על פי דרישה.

רוני סודאי מעגלי אבטחה – חקירות פרטיות עם תוצאות

בענף החקירות הפרטיות, לא מספיק לבצע מעקב למטרת איסוף נתונים. לפי שיטת העבודה שלנו, על חוקר פרטי מקצועי לחזור אל הלקוח עם ממצאים של ממש. חברת רוני סודאי מעגלי אבטחה מתמחה בניהול חקירות מורכבות ומעקבים לאיסוף מידע בכלל תחומי החקירה, וכן בתחומים נוספים כגון ריגול עסקי, מהימנות עובדים, נוער, חשיפת מעילות והונאות ועוד.

במהלך המבצעים בכלל תחומי החקירה, חוקרינו יתעדו את התהליך באופן קפדני, מתחילתו ועד סופו, בעזרת מצלמות וידאו וסטילס מוסוות, שיוכלו לספק הוכחות פיזיות ולשמש את הלקוח בהמשך.

במהלך המבצעים בכלל תחומי החקירה, חוקרינו יתעדו את התהליך באופן קפדני, מתחילתו ועד סופו, בעזרת מצלמות וידאו וסטילס מוסוות, שיוכלו לספק הוכחות פיזיות ולשמש את הלקוח בהמש הן לצורך אישי והן כעדות מבוססת בכל ערכאה משפטית.

אנו עושים שימוש בציוד הייעודי המתקדם ביותר ובמגוון עזרים טכנולוגיים היישר מחוד החנית של תחום החקירות העולמית, ומשלבים אותם עם ניסיון ארוך שנים במחלקי בילוש ומודיעין של משטרת ישראל, ניהול וליווי חקירות מורכבות וחשיפת עבירות פליליות בהיקף נרחב.